Szkolenia dla Pomocy Społecznej
SZKOLENIE ZAMKNIĘTE:
· Grupowa forma daje możliwość dostosowania zajęć do oczekiwań grupy, jak i do potrzeb organizacji.
· Zapewniamy możliwość szczegółowego zbadania potrzeb szkoleniowych grupy i organizacji.
· To Państwo macie wpływ na kształt programu szkolenia i dobór stosowanych metod.
· Szkolenie w opcji grupowej może zostać wzbogacone o dodatkowe elementy, jak chociażby: indywidualny feedback od Trenera/Eksperta czy coaching.
· To Państwo decydujecie gdzie i kiedy szkolenie się odbędzie.
· Współpracujemy z licznym gronem Trenerów/Ekspertów, którzy mają podobny poziom merytoryczny – co zapewnia możliwość przeszkolenia nawet kilkuset osób w jednym projekcie.
Praca z rodzinami dzieci z zaburzeniami i chorobami psychicznymi
• Zrozumienie różnych rodzajów zaburzeń i chorób psychicznych u dzieci, ich przyczyn i skutków dla rodziny.
• Zdobycie wiedzy na temat różnych podejść terapeutycznych i sposobów leczenia zaburzeń i chorób psychicznych u dzieci.
• Zrozumienie wpływu zaburzeń i chorób psychicznych na życie rodziny, w tym na relacje rodzinne, finanse i codzienne funkcjonowanie.
• Rozwijanie umiejętności planowania i realizacji skutecznych interwencji terapeutycznych, które pomogą rodzinie w radzeniu sobie z trudnościami i wspieraniu zdrowia psychicznego dziecka.
Praca z osobami z niepełnosprawnościami
Szkolenie pomoże uczestnikom zrozumieć różne typy niepełnosprawności, takie jak fizyczna, intelektualna, sensoryczna i psychiczna. Wiedza ta pozwoli pracownikom na lepsze zrozumienie potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami.
CELE I KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
• Zrozumienie różnych typów niepełnosprawności
• Poszerzenie wiedzy, która pozwoli pracownikom na lepsze zrozumienie potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami.
• Rozwój umiejętności skutecznej komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami oraz w budowanie empatycznych relacji z nimi.
• Poznanie przepisów dotyczących praw osób z niepełnosprawnościami oraz sposobów wdrażania ich w praktyce.
Sposoby radzenia sobie z agresją i trudnymi zrachowaniami
Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym sposobów radzenia sobie z agresją i trudnymi zachowaniami podopiecznych. Wskazówki otrzymane podczas szkoleń mogą być bardzo pomocne dla osób pracujących w opiece nad ludźmi, takich jak opiekunowie osób starszych, terapeuci, pracownicy socjalni, czy pielęgniarki.
CELE I KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
• Poznanie techniki redukcji stresu.
• W ramach szkolenia można nauczyć się różnych technik komunikacji, które pozwalają na wykazywanie empatii, słuchanie i rozwiązywanie problemów.
• Poznanie zasad postępowania z agresywną osobą.
Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami
Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami to bardzo ważny temat, który wymaga uważnej uwagi i zrozumienia. Podczas szkolenia j przedstawimy wiele ważnych informacji, które mogą pomóc w zachowaniu odpowiedniego savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami
CELE I KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
• Poznanie barier z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
• Przedstawienie różnych technik komunikacji, które pozwalają na wykazywanie empatii, słuchanie i rozwiązywanie problemów.
Kontakt i praca z osobami stosującymi przemoc
Szkolenia dotyczące kontaktu i pracy z osobami stosującymi przemoc są ważne dla wielu zawodów, w tym dla pracowników socjalnych, psychologów, terapeutów, lekarzy ponieważ osoby stosujące przemoc często wykazują agresywne zachowania, a interakcje z nimi mogą być trudne i stresujące. Dlatego ważne jest, aby pracownicy, którzy mają kontakt z osobami stosującymi przemoc, mieli odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby poradzić sobie w tych sytuacjach, pomóc ofiarom i zapobiec dalszej przemocy.
CELE I KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
• Właściwe identyfikowanie i ocenianie sytuacji, w których występuje przemoc.
• Poznanie technik radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami.
• Techniki komunikacyjne i asertywność w sytuacjach z osobami stosującymi przemoc,
• Metody interwencji i rozwiązywania konfliktów.
Przymus bezpośredni. Zagadnienia prawne i praktyczne
Przymus bezpośredni, jako forma ingerowania w szeroko pojętą wolność, jest obwarowany wieloma przepisami, które pozwalają (lub nie), na jego zastosowanie. Złamanie prawa w tej delikatnej materii może narazić na szkody zarówno ZOZ jak też osobę zlecającą jego zastosowanie. Zgodnie z zapisami artykułu 18 Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, każda osoba, w jakikolwiek sposób zaangażowana w proces unieruchamiania pacjenta, powinna być przeszkolona w zakresie przepisów prawa i aspektów medycznych tej procedury. Odpowiedzialni za szkolenie pracowników etatowych pozostają kierownicy (dyrektorzy), a w przypadku samozatrudnienia „kontraktobiorcy”, chyba że zapisy umowy stanowią inaczej. Proponujemy Państwu udział w zajęciach, podczas których uczestnicy zapoznani zostaną z aktualnymi przepisami dotyczącymi stosowania i dokumentowania stosowania przymusu bezpośredniego w stosunku do osób agresywnych.
Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej
Błędne udzielenie pierwszej pomocy niesie ze sobą ogromna konsekwencje zdrowotne, prawne i finansowe.
Zmniejsz razem z nami do zera popełnianie błędów przy udzielaniu pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone przez instruktorów praktyków - ratownicy medyczni.
Chcesz wiedzieć czy potrafisz skutecznie udzielić pierwszej pomocy? Podczas szkolenia sprawdzisz się pod wpływem stresu w prawdziwej sytuacji zagrożenia życia.
Sprawdzamy od razu skuteczność działań naszych kursantów, ponieważ uczestnicy korzystają z najnowszych fantomów, które procentowo pokazują jak dobrze uciskana jest klatka piersiowa.
Inne tematy:
• Przemoc w rodzinie – rozpoznanie i interwencja
• Zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży
• Diagnoza i plan pracy z rodziną dysfunkcyjną
• Wsparcie osób z niepełnosprawnością i osób niesamodzielnych oraz ich rodzin/opiekunów
• Metody komunikacji i aktywizacji w pracy z seniorem