W dniu dzisiejszym odbyło się w Łódzkim Ośrodku FRDL stacjonarne Forum Sekretarzy.

Poza zajęciami prowadzonymi przez Panią Magdalenę Olech nt. „Praca zdalna w praktyce Pracodawcy samorządowego…, Sekretarze jak zawsze prowadzili między sobą żywe dyskusje.

Mieliśmy okazję zapytać przewodniczącą naszego Forum, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Wieluniu Panią Magdaleną Majkowską, o to jak na przestrzeni lat zmieniła się rola sekretarza w zarządzaniu samorządem: „Nowe wyzwania dotyczą wszystkich. Największy problem jaki widzę to tak szybko zmieniające się przepisy, które trzeba w szybkim tempie przyswoić, aby prawidłowo realizować obowiązki. Na tym upływa dużo czasu, podobnie jak na pomocy pracownikom i kontroli realizowanych zadań.”.

Naszą odpowiedzią na problemy Sekretarzy są spotkania naszego Forum. Justyna Stochniałek Sekretarz Urzędu Miejskiego w Pajęcznie, wieloletnia członkini Forum: „Forum utrzymuje nas w gotowości ciągłego przyswajania wiedzy. Rozmowy pomiędzy sobą, nawiązywanie kontaktów, zawsze można do kogoś zadzwonić. Zwracacie naszą uwagę, na to co się dzieję i na to co może się zadziać”.

Układanie tematów spotkań forów aby sprostać potrzebom uczestników, nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście nad Forum czuwa Koordynator Forum Katarzyna Marciniak-Mordel: „Planując spotkania staramy się przybliżać uczestnikom zmieniające się przepisy prawa. Wychodzimy także o krok do przodu kształtując nowe kompetencje, niezbędne na tym stanowisku w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.”

Kolejne spotkanie Forum odbędzie się 06 października. Zapraszamy!!!